Олександрівська районна рада
Зв’язки з громадськістю»»Новини»»Який формат районів оберуть для Донецької обл...
Новини

01.04.2019, 09:15

Події тижня (25.03.2019 – 29.03.2019) Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України

11.03.2019, 09:45

Відбулася чергова 40 сесія районної ради.

11.03.2019, 09:45

8 березня - Міжнародний день прав жінок і миру

26.02.2019, 10:55

Проекти рішень на 40 чергову сесію

14.02.2019, 13:40

Виконання доходної частини районного бюджету за 2018 рік

Який формат районів оберуть для Донецької області

07 лютого 2019 року, 10:20

У Донецькій області продовжується публічне обговорення реформування районного рівня. З цього приводу 05.02.2019 року в Краматорську відбувся другий етап круглого столу «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Донеччини», в якому взяв участь голова районної ради Мороз Ф.І.

Організатором заходу виступила Українська асоціація районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Майданчиком для обговорення став Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. В обговоренні нової моделі районування Донеччини взяли участь експерти, представники районних рад, об’єднаних громад, команда Донецького ЦРМС.

Головною метою зустрічі було обговорення тих пропозицій, які надали районні ради щодо формування нової моделі районів.

«Модель має бути оптимальною в першу чергу для місцевих жителів. Також треба обговорювати повноваження нових районних рад», - зауважив експерт.

Під час круглого столу обговорювали різні бачення майбутнього законопроекту про адміністративний поділ Донецької області. Експерти пропонують створення чотирьох районів – Краматорського, Покровського, Волноваського, Маріупольського. Представники Донецької області говорили про можливість зміни формату майбутнього Покровського району – запропонована модель передбачає, що територія нинішнього Олександрівського району має входити до реформованого Покровського району.

Проте територіально та історично Олександрівський район ближче до Краматорська, з яким налагоджене транспортне сполучення. Це питання вирішили доопрацювати, але обов’язково звернути увагу на те, що Олександрівська ОТГ тяжіє більше до Краматорська, а населені пункти Новодонецької громади Олександрівського району ближче до Добропілля, а значить, логічніше входити до майбутнього Покровського району.

Також обговорили можливість створення в майбутньому окремого Бахмутського району, який об’єднає нинішній Бахмутський район зі східними територіями потенційного Краматорського району. Мова йде про Костянтинівку, Костянтинівський район та Торецьк, які можна було б включити в переформатований Бахмутський район. Розділивши великий Краматорський район на два райони, були б вирішені питання кадрового забезпечення, інфраструктури для розміщення районного рівня влади, тим більше Бахмут і нині є районним центром.