Олександрівська районна рада
б/н - Звіт голови районної ради про роботу за період з листопада 2010 р...
Документ:
Редакції документа:
Версия для печати

Звіти депутатів

Звіт голови районної ради про роботу за період з листопада 2010 року по листопад 2011 року

30 грудня 2011 року

Шановні депутати!

Пройшов рік, як районна рада працює в новому складі. Відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я, як голова районної ради повинен відзвітувати про роботу.

Рік - це дуже малий термін для вирішення якихось глобальних проблем, однак вже можна підводити деякі підсумки нашої з вами спільної діяльності, робити певні висновки, намічати плани на майбутнє.

Відповідно до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» у жовтні 2010 року вперше вибори депутатів районної ради були проведені за мажоритарно - пропорційною системою.

Відповідно якої половина депутатів загального складу ради була обрана за виборчими списками кандидатів у депутати місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, а половина обрана за мажоритарною системою у виборчих округах, які відповідають кордонів селищної, сільським радам.

Відповідно до чинного законодавства до районної ради 6-го скликання обрано 32 депутати (замість 36 депутатів 5-го скликання). З загального складу депутатів районної ради 30 - представляють Партію регіонів, 2 - КПУ.

У складі ради сформовано 7 постійних комісій. На перших сесіях були визначені основні, пріоритетні напрямки роботи районної ради. Це питання соціально-економічного розвитку району, благоустрою населених пунктів, удосконалення структури управління, підтримки економічного і соціального розвитку сіл, селища, надання практичної і методичної допомоги органам місцевого самоврядування на місцях, вивчення, поширення і впровадження передових методів роботи, підбір, навчання і розстановка кадрів та ін.

Реалізація цих напрямів здійснюється виключно на правовій базі, в основу якої покладено нормативно-правові документи чинного законодавства України.

Завдання районної ради, що представляє спільні інтереси територіальних громад, полягає, на мій погляд, перш за все в тому, щоб створити такі умови, такі взаємовідносини всіх органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які дозволяли б суттєво підвищити відповідальність кожного на своєму рівні за вирішення поставлених завдань в інтересах усіх жителів району і кожної людини окремо.

Саме ці цілі переслідує районна рада, будуючи свої взаємини з райдержадміністрацією, з керівниками місцевих рад. Адже саме конструктивне їх взаємодія є надійною передумовою у вирішенні всього комплексу проблем, що накопичилися у сфері соціально-економічного та культурного розвитку району.

Реалізуючи повноваження, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», на 12 сесіях районної ради, розглянуто 148 питань, по яких прийняті відповідні рішення.

У звітному періоді основну увагу мною, як головою районної ради, було приділено утвердженню та реалізації Програми соціально-економічного розвитку району, твердженням, виконання районного бюджету, діяльності соціально-значущих для району об’єктів, прийняття та виконання місцевих програм, контролю за виконанням прийнятих радою рішень.

Практично на кожній сесії розглядалися питання, пов’язані з бюджетом, у тому числі внесення до нього змін і доповнень.

За звітний період на сесіях районної ради розглянуто та затверджено 12 галузевих програм. З них хотілося б відзначити такі як:

 • Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства Олександрівського району на 2010-2014 роки.
 • Програма розвитку засобів масової інформації Олександрівського району на 2011 рік.
 • Програма розвитку земельних відносин в Олександрівському районі на 2011-2015 роки.
 • Програма розвитку освіти Олександрівського району на 2011 рік.
 • Програма розвитку малого підприємництва в Олександрівському районі на 2011-2012 роки.
 • Районна комплексна програма «Молодь. Родина. Діти »на 2011 -2012 роки.
 • Районна цільова комплексна програма розвитку футболу і матеріально технічній базі спортивних споруд.
 • Програма енергоефективності Олександрівського району на 2011-2015 роки.
 • Комплексна Програма меліорації Олександрівського району на 2012-2015 роки та прогноз до 2020 року.
 • Програма забезпечення збереження документів національного архівного фонду України і документів ліквідованих підприємств, установ, організацій в Олександрівському районі на 2012-2015 роки.

Вже сам перелік прийнятих нами програм говорить про багатоплановості і багатовекторності діяльності районної ради. Відповідно до п. 28 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на сесіях в грудні 2010року і сьогодні були заслухані звіти голови районної державної адміністрації про виконання делегованих повноважень Олександрівського районного ради Олександрівської районної державної адміністрації.

В цілому буде виконано план соціально-економічного розвитку району на 2011 рік. Виконання галузевих програм, освоєння коштів, що надійшли у вигляді дотацій та субвенцій з Державного та обласного бюджетів, позабюджетних надходжень дозволило забезпечити збалансований економічний і соціальний розвиток району, підвищити ефективність використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

У 2011 році валове виробництво сільськогосподарської продукції складе більше 44 мільйонів гривень, отримана середня врожайність зернових 26,1 центнера з гектара, очікуємо що середня заробітна плата в цьому році буде не нижче 2060 гривень.

Більш детально питання соціально-економічного розвитку району були розкриті в звіті голови райдержадміністрації. У його доповіді вам була представлена докладна інформація про стан справ у районі в усіх напрямках. Хотів би лише зазначити що великий внесок в економічний розвиток району у 2011 році внесли депутати районної ради: Бевз Володимир Олександрович, Григораш Дмитро Антонович, Кошель Валентин Євгенович, Козлов Григорій Павлович, Мощіц Микола Васильович, Михайлов Олег Вікторович, Пантелєєв Микола Григорович, Полонський Віталій Борисович, Ставицький Леонід Іванович, Стукало Павло Миколайович, Шевченко Микола Тихонович, Хоронько Володимир Олександрович. Не можу не назвати наших депутатів працівників соціальної сфери: Дядюшеву Світлану Миколаївну, Паніна Олександра Олександровича, Рідош Ольгу Дмитрівну. В не простих умовах почали реформу охорони здоров’я району наші депутати Гойдик Надія Іванівна і Солдатенко Людмила Миколаївна. Всім, вам, присутнім колегам в залі, величезного особистого щастя, здоров’я та успіхів на благо своїх колективів, всіх жителів району, які дали нам право представляти свої інтереси у районній раді.

 

Шановні депутати!

За звітний період велику увагу приділяв питанням організації контролю за виконанням прийнятих радою рішень і програм. Так на сесіях районної ради було розглянуто питання:

 • про виконання рішення районної ради «про Програму розвитку земельних відносин в Олександрівському районі».
 • про виконання рішення районної ради «Про програму Правопорядок».
 • про виконання рішення районної ради «Про програму розвитку малого підприємництва в Олександрівському районі».

Намагався організувати справу так, щоб виконання кожного рішення, кожної програми ретельно відстежувалася фахівцями апарату районної ради, обговорювалося на засіданнях постійних комісій і лише після цього на сесіях по них приймалося остаточне рішення.

При цьому виходив з того, що наш авторитет і довіру до нас, депутатів, до районній раді, залежить від якості підготовки прийнятих рішень, відповідності їх чинному законодавству.

І сьогодні можу доповісти вам, що за звітний період жодне прийняте районною радою рішення не було опротестовано прокуратурою чи скасовано в судовому порядку.

Робочими органами ради також є його постійні комісії, які у своїй роботі керуються Регламентом, положенням, планом роботи ради та планами, затвердженими на власних засіданнях.

Хотів би сьогодні скасувати роботу комісії з питань економічної політики, бюджету та фінансів голова Григораш Дмитро Антонович. З 148 питань, розглянутих за звітний період на сесіях - 67 пройшли попереднє обговорення саме в цій комісії, а це в першу чергу депутати Агаркова Валентина Олександрівна, Конончук Тетяна Володимирівна активно працюють і приймають рішення з розумінням, високим почуттям відповідальності і відповідно до чинного законодавства.

Непогано працюють комісії з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, паливно-енергетичного комплексу, розвитку малого та середнього бізнесу голова Мощіц Микола Васильович, комісія з питань науки і освіти, молодіжної політики культури, сім'ї, фізкультури і спорту голова Чістолінов Микола Миколайович, комісія з питань депутатської діяльності, законності та правопорядку, голова Кутько Володимир Іванович, комісія з питань житлово-комунального господарства, його власності, приватизації, будівництва та зв'язку голова Шевченка Микола Тихонович.

Слід зазначити, що абсолютна більшість депутатів з високою відповідальністю ставляться до своїх депутатським обов'язків, беруть участь у підготовці питань та обговоренні їхніх постійних комісіях, на сесіях.

Активно беруть участь у роботі сесій при обговоренні питань, внесених до порядку денного депутати Бондаренко Сергій Іванович, Солдатенко Людмила Миколаївна, Ставицький Леонід Іванович. За звітний період у нас не було перенесено з якихось причин жодної сесії, відбулися всі заплановані засідання постійних комісій районної ради.

Хочу нагадати всім депутатам, що відповідно ст.18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат «зобов'язаний брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших органів, до яких він входить».

Особливу увагу приділяю безпосередній роботі з жителями району. За минулий рік мною проведено 24 зустрічі з громадянами за місцем їх проживання. За цей час побував у всіх сільських радах, а в більшості з них, двічі. Всі виносяться питання розглянуті і близько 75% вирішені позитивно. Звичайно нерідко піднімаються і слід прямо сказати правильно піднімаються питання, які знаходяться в не компетенції органів влади району.

Але в будь-якому випадку районна рада забезпечує всебічний розгляд звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення.

У своїй діяльності і як депутат, і як голова районної ради виходжу з того, що задоволення законних прав та інтересів громадян є на сучасному етапі одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування, фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в нашому районі і державі в цілому.

В основному громадяни звертаються з питань, пов'язаних із соціальними проблемами. А саме: транспортного сполучення, електропостачання, питання надання пільг та виплати допомог, підвозу дітей до школи, у дитячі сади, питання охорони здоров'я, працевлаштування, оформлення та виплата субсидій і т.д.

Найбільш пильну увагу приділяється розгляду звернень, що надходять від інвалідів, учасників Великої Вітчизняної війни. Всі вони розглядаються невідкладно і в першу чергу.

Заявники отримали роз'яснення та консультації з питань отримання матеріальної допомоги, допомоги в оформленні земельних ділянок, забезпечення пільгової категорії громадян, ліками, протезуванням, поліпшення житлових умов та ін.

 

Шановні депутати!

Як і в попередні роки велика увага приділялася здійсненню в районі міні-проектів, спрямованих на вирішення соціально-економічних питань з метою розвитку територіальних громад. В обласному конкурсі переможцями визнані 18 міні-проектів з представлених 41 міні-проекту від нашого району. Хотів би відзначити, що в районі йде постійний пошук напрямів їх здійснення. Так вперше в ході виконання проектів було проведено ремонт трьох ФАПів, покращено централізовано водопостачання відразу трьох населених пунктів. Не можу не відзначити і те, що нам вдалося успішно здійснити проект по Золотопрудской школі з загальним кошторисом витрат у розмірі 154 278 тис.грн. Це вперше, коли були задіяні обласний, районний бюджети і спонсорську участь господарства, конкретно ТОВ «Золоті ставки».

І ось тут хотів би питання задати керівникам відділів та управлінь райдержадміністрації, а чи готові ми здійснити такий проект в 2012 році, чи є у нас підготовлена проектно-кошторисна документація під такий проект? Нам усім слід вже навчиться працювати на випередження.

 

Шановні депутати!

Виходячи з особливостей роботи органів місцевого самоврядування в ході вирішення будь-яких проблем намагаюся об'єднати зусилля депутатів різних рівнів - від сільської до Верховної Ради. Пошлюся лише на кількох прикладів. Завдяки спільній роботі депутатів обласної ради Генсицький, Ажіби, Бабешко, районної ради, голів та секретарів селищної та сільських рад у 2011 році вдалося надати матеріальну допомогу з обласного бюджету 36 найбільш нужденним жителям району в розмірі 42,0 тис. грн. Смію вас запевнити, що це набагато більше ніж в інших районах.

Вважаю що таку практику нам необхідно ввести і для депутатів районної ради, передбачивши видатки у нашому бюджеті на надання матеріальної допомоги, пропонувати 32 тис.грн. Депутатом обласної ради Генсицький Володимиром Вікторовичем, народним депутатом Володимиром Малишевим Степановичем по реченні районної ради ветеранів надано допомогу ветеранам війни та праці у підписці 300 примірників районної газети «Вісті Олександрівщіні».

До 9 травня депутатами обласної ради Генсицький і Ажібой народним депутатом Володимиром Малишевим Степановичем надано допомогу жителям району, учасникам бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни. Вони отримали постільну білизну і продуктові набори.

Вся робота, що проводиться районною радою, доводиться до відома населення через депутатів, керівників місцевих рад району та через нашу районну газету «Вісті Оленсандрівщіні». Найближчим часом найбільш важлива інформація про діяльність районної ради, її депутатів буде розміщена на веб сайті в Інтернеті. У своїй роботі ми керуємося принципами гласності та відкритості. Від того, як виборці володіють інформацією про нашу роботу залежить наш авторитет і їхнє ставлення до районній раді.

На сторінках районної газети публікуються рішення, звернення, оглядові інформації про сесії, навчаннях голів та секретарів місцевих рад, інформації про проведені райрадою заходах.

Депутати звернули увагу, а керівники відділів та управлінь райдержадміністрації, організацій району напевно відчули на собі, коли в рамках виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі проекти всіх виносяться на сесію питання за 20 робочих днів до неї публікуються на сторінках газети. Працювати будемо і далі в правовому полі.

Важливий напрямок роботи районної ради - зміцнення зв'язків, взаємодію районної ради з органами місцевого самоврядування району.

З метою підвищення ролі місцевих рад розвитку та зміцнення місцевого самоврядування району в 2011 році проведено, аналіз на кращу постановку роботи місцевих рад району. Підсумки конкурсу були підведені до нашого професійного свята Дня місцевого самоврядування 7 грудня 2011. Переможцями став - Спаське-Михайлівська сільська рада - сільський голова Колосок Анатолій Михайлович.

Кращими були визнані Беззаботовскій сільський голова Мирський Віктор Васильович, Староварваровскій сільський голова Кадигроб Микола Миколайович.

Кращими секретарями сільських рад були визначені:

 • Бондаренко Наталія Миколаївна - секретар Веселогорского сільської ради;
 • Слостіна Світлана Вікторівна - секретар Михайлівської сільської ради;
 • Столетнікова Світлана Володимирівна - секретар Некременского сільської ради.

У святковій обстановці їм були вручені грамоти, подяки та цінні подарунки.

Вважаю за необхідне також і зупинитися на тому, що не вдалося зробити.

А не вдалося досягти суттєвих позитивних результатів за деякими напрямами соціального розвитку району. Багато проблем залишається в аграрному секторі економіки.

Гостро стоять питання водопостачання та водовідведення в сільських населених пунктах, ремонтів шкіл і дошкільних закладів, будинків культури та клубів. До кінця не вирішено питання фінансування діяльності сільських рад.

Рішення цих питань неможливо без тісної взаємодії районної ради та райдержадміністрації, його відділів та управлінь, районних органів влади та місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів і жителів району.

У 2012 році нам належить вирішувати важливі політичні, економічні та соціальні проблеми.

Бажаю вам і у вашій особі вашим трудовим колективам, щоб Новий рік приніс у ваші будинки добро і щастя, мир і теплі стосунки з рідними і близькими, благополуччя і процвітання.

Нехай 2012 рік стане роком нових починань і звершень на благо Україні. Нехай міцне здоров'я і не вичерпувана енергія будуть вашими надійними супутниками, а віра в майбутнє українського народу дасть додаткові сили для реалізації всіх планів і завдань.

Бажаю вам, щоб світлі різдвяні свята подарували спокій вашій душі, любов вашому серцю і святковий настрій на весь рік.

Дякуємо за увагу!

Районна Рада

Даний документ не посилається на інші документи

На даний документ немає документів, що посилаються

Даний документ не ухвалює інші документи

Даний документ не анулює інші документи